PIVNÍ A HUDEBNÍ LÁZNĚ ODERBERG

PIVNÍ A HUDEBNÍ LÁZNĚ ODERBERG

NAŠE SLUŽBY

Pro Vás, kteří ocení pocit soukromí a intimitu, je tady vana Exclusive naplněná naší speciální pivní koupelovou směsí. Oderberg 12° si můžete čepovat sami rovnou z vany, a to dle velikosti Vaší žízně!
Dvě široké a pohodlné modřínové vany (až pro 4 osoby) Vám nabízí dostatek prostoru pro relax v naší pivní koupeli. O Vaši žízeň se postará ochotná a vždy usměvavá obsluha.

Pivní kúra začíná v naší moderní infrasauně, která je vyzdobená přírodním kamenem a provoněná přírodními esencemi a krásnou hudbou. Principem infrasauny jsou infračervené paprsky, které zahřívají lidské tělo, aniž by se zahřál okolní vzduch. Nervový a endokrinní systém, který vytváří hormony, pro své fungování potřebuje světelnou energii. Jinak trpíme ztrátou energie, někdy i váhy, popudlivostí, zimomřivostí a větší potřebou spánku. Působení infračerveného tepla a následné zvýšení tělesné teploty v takovém případě působí jako lék. Stimuluje horečku, tím aktivuje a posiluje imunitní systém, zvýší se počet bílých krvinek a obranyschopnost organismu a my se cítíme mnohem lépe.


Saunování v infrakabině je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními keramickými zářiči. Ty si nechal patentovat dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Infračervené paprsky, které produkují infrazářiče, jsou jednoduchou formou energie. Infračervené záření je neviditelné, tělo infračervené světlo vnímá jako teplo. Saunováním v infrakabině se tělo prohřívá hluboko ve svalových tkáních a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50°C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v infrakabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55°C, protože 80-90% vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru infrakabiny. TO JE ZÁSADNÍ ROZDÍL MEZI KLASICKOU SAUNOU A INFRASAUNOU.


Prokazatelné účinky infrasauny:

  • Rozehřátí
  • Hloubkové teplo absorbované naším tělem zvyšuje krevní oběh, pleť se lépe prokrvuje, stupňuje se srdeční frekvence a látková výměna. Stejně jako například při pasivním tréninku, který se doporučuje jako rozcvičení pro některé sporty, aby se předešlo sportovním zraněním.
  • Uvolnění
  • Hloubkové teplo proniká do svalových tkání a odstraňuje z nich napětí. Zvyšuje tak flexibilitu svalů, což přispívá k celkové relaxaci. Elastičtější svaly navíc lépe odolají každodenní zátěži.
  • Toto uvolnění je ideální před masáží.
  • Úleva pro klouby
  • Hloubkové teplo má pozitivní vliv při léčbě artróz, nervových bolestí, svalových křečí nebo ztuhlosti kloubů. Průvodní projevy stárnutí jsou tak zpomalovány a tlumeny.
  • Zmírňování bolesti. Rozšířením periferních cév vlivem tepla dochází k lepšímu prokrvování svalů.
  • Zplodiny látkové výměny jsou odváděny rychleji a svaly jsou lépe zásobovány kyslíkem. To přispívá k rychlejšímu zotavení i při poranění tkání.

O účincích klasické hudby na tělo i duši člověka už toho bylo napsáno opravdu hodně, ale asi ne každý už se s těmito informacemi setkal, takže si dovolíme ocitovat několik vět z knihy Dona Campbella "Mozartův efekt":

Vliv hudby na fyzické tělo

Hudba ovlivňuje dýchání, srdeční frekvenci, tep a krevní tlak. Hudba zmírňuje svalové napětí a zlepšuje pohyb a koordinaci těla. Hudba umí regulovat stresové hormony. Hudba uvolňuje bolest - k tišení bolesti a při chronických bolestech zad a hlavy pomáhá poslech harfy. Hudba a zvuk posilují imunitní systém - pokud tělo prokazuje schopnost úspěšně odolávat chorobě, je to proto, že celý systém pracuje v harmonii, že krev, lymfa a ostatní tekutiny řádně cirkulují a játra, slezina a ledviny si zachovávají integritu. Současný výzkum tvrdí, že hlavní příčinou imunodeficience a degenerativních chorob je nedostatek kyslíku v krvi. A některá hudba dokáže buňky okysličovat.


Vliv hudby na psychiku

Hudba mění naše vnímání prostoru a času. Hudba zvyšuje výkonnost. Hudba posiluje paměť a schopnost učit se a zlepšuje kreativitu. Hudba podporuje romantičnost a sexualitu. Hudba podporuje výdrž. Hudba zlepšuje podvědomé porozumění symbolům. Hudba navozuje pocit bezpečí a pohody. Hudba oslavuje narození, svatbu, vstup každého jednotlivce do společenství a také jeho odchod.

Corpus callosum je mostem, který příčně spojuje pravou a levou mozkovou polokouli, což umožňuje, aby obě hemisféry reagovaly na nějakou událost zároveň. U hudebníků je silnější a vyvinuté. Hudba zvětšuje existující nervové dráhy a podněcuje kreativitu a schopnost učit se. Nervová soustava je jako symfonický orchestr s různými rytmy, melodiemi a instrumentací. Existuje celá řada rytmických a melodických systémů, jež mozek udržují synchronizovaný. Je-li nějaká část mozku poškozená, naruší se i přirozené rytmy mozku a těla a neurony se leckdy nepropojují ve správný čas, tedy pokud se propojí vůbec. Znovu vyladit neurologickou soustavu často pomáhá hudba, pohyb či obrazy zvenčí. Hudba proniká do těch hlubin našeho mozku a těla, jež budí k životu mnoho soustav ležících mimo sféry našeho vědomí.
Poslech skladeb J. S. Bacha, G. F. Händela, W. A. Mozarta a dalších mistrů pomáhá organizovat zážehové spojení neuronů v kůře mozkové, a to tím, že posiluje kreativní procesy pravé mozkové hemisféry spojené s prostorovým a časovým myšlením. Poslech hudby zlepšuje vaše soustředění a schopnost činit intuitivní kroky. Tato hudba dokáže posluchače uklidnit, vylepšit jeho prostorové vnímání a umožní mu jasně se vyjadřovat – komunikovat srdcem i hlavou. Podporuje a rozvíjí kreativní a motivační oblast mozku.

Dopřejte si relax po koupeli na našich přírodních slámových lůžkách. Směs sena a slámy plná voňavých a léčivých bylinek je speciálně pro tento účel dovezena z chráněné krajinné oblasti "Podyjí", ve které se jako v jediné v ČR setkává takováto kombinace flóry na jednom území. A jako zajímavost dodejme, že sláma a seno jako jedny z mála přírodních materiálů dokáží spolehlivě odstínit vodní geopatogenní zóny a už krátkodobý pobyt na našich lůžkách může pomoci se zmírněním bolestí hlavy, poruch spánku, únavy či špatné funkce vnitřních orgánů.
Dopřejte si po koupeli relaxační masáž, kterou pro Vás rádi zajistíme. Informace včetně cen najdete zde: MASÁŽE

Zdravotní omezení

Pobyt v našich Pivních a hudebních lázních je vhodný pro každého dospělého jedince, přesto doporučujeme lidem trpícím srdečními chorobami, vysokým krevním tlakem, křečovými žilami apod. poradit se o vhodnosti pivní lázně se svým ošetřujícím lékařem.
Pivní koupele nedoporučujeme také osobám po operacích srdce a těhotným ženám od 3. měsíce. Zájemci trpící alergií na seno a slámu by měli pobyt zvážit vzhledem k odpočinku na slámovém lůžku.

CENÍK

V našem ceníku naleznete veškeré informace týkající se našich služeb a samozřejmě ceny, které zahrnují jak jednotlivé procedury, tak i komplexní balíčky kombinující několik námi poskytovaných služeb.

DÁRKOVÝ POUKAZ

Milí přátelé, lámete si hlavu s dárkem pro své blízké či známé? Nevíte, co nabídnout svým obchodním partnerům? Tak toto dilema jsme vyřešili za Vás! Nyní máte možnost zakoupit dárkové poukazy na všechny námi nabízené služby. Jsou k dispozici na recepci lázní či hotelu Pod Zeleným dubem, nebo Vám je po domluvě můžeme zaslat poštou.

Dárkový poukaz

Pivní a hudební lázně Oderberg jsou otevřeny denně od 10:00 do 22:00 hod.

Procedury je nutno objednávat dopředu.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

DALŠÍ SLUŽBY

HOTEL POD ZELENÝM DUBEM

HOTEL A RESTAURACE POD ZELENÝM DUBEM

Nabízíme ubytování v moderně zařízených pokojích, provozujeme restauraci s domácí česko-polsko-slezskou kuchyní a velký společenský sál. Součástí komplexu je informační centrum s expozicemi na téma hraniční meandry, historické zvony a poutní místo Starý Bohumín.

www.podzelenym.cz

Hotel zamek Chalupki

HOTEL ZAMEK CHALUPKI

Zveme Vás na návštěvu Zámku v Chalupkách, který se nachází přímo na polsko-české státní hranici jenom 8 min. cesty z centra Ostravy! Kouzlo historické budovy barokního zámku a přilehlého zámeckého parku, stylové, útulné interiéry, skvělé ceny a výborná kuchyně.

www.hotel-zamek-chalupki.cz

PRODEJ PIVNÍ KOSMETIKY

Originální ruční výroba pivní kosmetiky vychází z mnohaleté tradice českého pivovarnictví, které je díky svým kvalitám uzáváno jako nejlepší na světě. Pivní kosmetika Oderberg je vyráběna ručně a obsahuje velké množství pravého českého piva, pivovarské kvasnice nebo chmelový extrakt.
Výrobky neobsahují žádné syntetické barvy.


Jemný pivní šampon obsahuje velké množství piva a vitamínů B. Šampon dodává vlasům svěží vzhled, pevnost, lesk a zvětšuje jejich objem. Náš pivní šampon díky vitamínům obsaženým v pivu, podporuje regeneraci pokožky, vlasových folikulů, mazových žláz a slouží jako prevence proti kožním chorobám. Obsah chmele podporuje zdravý růst vlasů a zklidňuje pokožku hlavy. Je vhodný pro každodenní použití.
Pivní sprchový gel s obsahem piva, vitamínů B a glycerinu je vhodný zejména pro suchou pokožku, která má sklon se olupovat, praskat a svědit. Podporuje celkovou regeneraci organismu. Pivní sprchový gel navozuje pocit uvolnění a tělesné pohody. Je vhodný pro každodenní použití.
Půjčovna kol

PŮJČOVNA KOL

Máte rádi cyklistiku a chtěli byste poznat okolí Bohumína a Chalupek na kole? Zapůjčte si u nás kolo!
Půjčovna kol se nachází přímo v hotelu Pod Zeleným dubem. Kolo je nutné vrátit zpět do hotelu do 21 hodin.

www.pujcovnakol.cz

Půjčovna lodí

PŮJČOVNA LODÍ

V roce 2017 můžete využít služeb půjčovny lodí ve Starém Bohumíně. Každou sobotu i neděli a ve svátky (kromě hromadných vodáckých akcí) zde bude pro zájemce otevřena půjčovna raftů, kánoí, pádel a dalšího příslušenství.


VÍCE INFORMACÍ

Vodákům je k dispozici 8 plastových dvoumístných kánoí, 4 nafukovací kánoe, 2 plastové třímístné kánoe a 4 čtyřmístné rafty, a dále 38 kusů záchranných vest pro dospělé a 10 kusů dětských vest včetně nepromokavých vaků. V pracovní dny je možno si lodě zapůjčit po dohodě s velitelem hasičů, přičemž minimální počet lodí je 6. K rezervaci lodí na víkendové dopolední a odpolední sjezdy slouží výhradně rezervační systém (neplatí pro hromadné vodácké akce).

Kdy: od 2. července do 29. září 2017 (mimo konání hromadných vodáckých akcí) v soboty, neděle a svátky (průtok vody musí být pod 60 m3/s).
Hodina: dopolední sjezd od 9:00 hodin; odpolední sjezd od 14:00 hodin.
Kde: začátek sjezdu u nástupního místa ve Starém Bohumíně (za hotelem s restaurací Pod Zeleným dubem), výstup v Zabelkowe (pod silničním mostem).
Kontakt: Půjčovnu lodí provozují dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína. Kontakt na velitele jednotky, telefon 731 130 686.


Vodáci se řídí níže uvedeným Organizačním řádem půjčovny lodí.
Odevzdání lodí nejpozději po 2 hodinách od půjčení.
Upozorňujeme vodáky, aby si v případě deštivého počasí ověřili fungování půjčovny lodí na uvedeném telefonním čísle.

SPOLUPRACUJEME

DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE

www.dolnivitkovice.cz

Dolní oblast Vítkovice.
Světově unikátní areál v centru Ostravy. Naši zákazníci mají 20% slevu na vstup do areálu Dolní oblasti Vítkovic

ZOO OSTRAVA

www.zoo-ostrava.cz

Ideální místo pro rodinný výlet.
Druhá největší ZOO v Česku. Uvidíte u nás téměř 4000 zvířat. Nabízíme zábavu, relaxaci i poznání.

KULTURNÍ SPOLEK ODERBERG

Facebook Oderberg

Spojujeme Slezsko.
Podporujeme kulturní, převážně transhraniční aktivity, zvláště v oblastech hudby, divadla, výtvarného umění a filmu.

FOTO ALEXANDR ŠPUNDA

www.spunda.cz

Umělecká fotografie.
Zastavte s námi čas a prožijte kouzlo neopakovatelného okamžiku … kouzlo fotografie.